Marsz KOD to posunięcie Moskwy w ramach wojny hybrydowej?

Doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy nie szczędził słów krytyki pod adresem najnowszych działań Komitetu Obrony Demokracji. Zdaniem socjologa marsz KOD może być kolejnym posunięciem w wojnie hybrydowej.

– Zatruwanie umysłów w ramach wojny hybrydowej jest dopuszczalne. I zastanawiałem się, obserwując marsz KOD w ostatnią sobotę, niezależnie od najlepszych intencji większości pewnie uczestników, czy to nie jest kolejne posunięcie w wojnie hybrydowej toczonej przez Moskwę – mówił na antenie TVN24 prof. Andrzej Zybertowicz.

Jednocześnie prof. Zybertowicz ostro skrytykował marsz KOD zorganizowany w obronie Lecha Wałęsy.

– W momencie, gdy Komitet Obrony Demokracji demonstruje w obronie swojej wizji Trybunału Konstytucyjnego, wszystko rozgrywa się w ramach racjonalności, demokratycznego sporu. W momencie, gdy KOD demonstruje w obronie donosiciela, płatnego kapusia, człowieka, który kręcił, który w wolnej Polsce dysponuje wielkimi środkami finansowymi, obraża, niszczył ludzi, to co to znaczy? Wzywanie ludzi do solidarności z kłamstwem i pogardą wobec słabych, może wywołać nieodwracalne szkody psychiczne – przekonywał prof. Zybertowicz.

Źródło: niezalezna.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Protected by WP Anti Spam